moniran
04 خرداد 1402 - 12:21

فارس من| ایجادموانع برای جلوگیری از ورود موتورسیکلت‌ها به بوستان‌های قم

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم در پاسخ به گلایه شهروندان قمی از ورود موتورسواران به پارک‌های قم، از ایجاد موانع متعدد و فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از ورود موتورسیکلت به بوستان‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، جمعی از شهروندان شهر قم با ثبت پویشی در سامانه فارس من مطالبه خود را از مسئولان استان با عنوان «از ورود موتورسواران به پارک‌های قم جلوگیری شود» مطرح کرده‌اند.

در متن این پویش آمده است: «کودکان و خانواده‌های قمی در پارک‌های قم مانند بوستان هاشمی از رفت و آمد موتورسواران پرسرعت در درون پارک و فضای سبز در امان نیستند. از ورود موتورسواران با جدیت جلوگیری کنید».

خبرگزاری فارس به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولان، این موضوع را از مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم پیگیری کرده است.

پیام جوادیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با بیان اینکه طی سال های اخیر یکی از دغدغه های اصلی مان عدم ورود موتور سیکلت به بوستان ها بوده است اظهار کرد: به پارکبان ها نیز تاکید شده که از ورود موتورسیکلت به داخل بوستان جلوگیری شود و در برخی مکانها نیز با احداث باغچه از این کار جلوگیری کرده ایم.

وی بیان کرد: در برخی فضاها نیز با موانعی چون نرده و میله های جدا کننده از ورود موتورسیکلت به بوستان ها جلوگیری شده تا بوستان ها فضای امن و آرامش بخشی برای مردم باشد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم  خاطرنشان کرد: با این حال و با وجود اینکه راه تردد مناسب وجود ندارد موتورسیکلت ها با تخریب برخی فضاها و یا از محل تردد ویلچر و کالسکه بچه به بوستان ها وارد می شوند.

وی با اشاره به انجام فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم در خصوص ممنوعیت ها تصریح کرد: در سطح بوستان ها بنرهای اطلاع رسانی مبنی بر ممنوعیت ورود و تردد موتورسیکلت در بوستان ها نصب شده است که امیدواریم راکبین موتورسیکلت به این مساله توجه کرده و موجبات ناراحتی و عدم آسایش شهروندان در بوستان ها را فراهم نکنند.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237605